Boli sme niečo vybavovať v Senici, ale vonku nás zastihlo daždivé počasie. Tak sme neváhali a schovali sme sa do kaviarne na šálku kávy. Natrafili sme na kaviareň Positivo. Veď čo viac ako pozitívnu kaviareň si človek v takomto pochmúrnom počasí môže priať. Dokonca kaviareň sama o sebe píše: „Vždy dobre naladená Kaviareň.“ Kaviareň sa nachádza v širšom centre mesta, a to konkrétne na Hviezdoslavovej ulici.

Kaviareň Positivo pozostáva z dvoch miestností, pričom jedna je fajčiarska a druhá, ako inak, nefajčiarska. Čo ma veľmi prekvapilo, bolo, že každá táto miestnosť má dva od seba nezávislé vchody. Usadili sme sa do nefajčiarskej zóny, ktorá bola takmer plná. Ako som mala možnosť nahliadnuť cez okno, fajčiarska zóna bola zariadená veľmi pekne a štýlovo, až ma mrzelo, že sa v nej fajčí. Pre nefajčiarov zriadili miestnosť oveľa jednoduchšie, ale bolo v nej cítiť rodinnú atmosféru. Čo sa trochu stretlo s mojím nepochopením, bol barový pult, ktorý sa nachádzal práve vo fajčiarskej miestnosti. Nezávidím čašníkom, ktorí celý deň musia dýchať cigaretový dym. Preto sa mi naskytuje myšlienka, prečo dané miestnosti nevymenili. Ale vzápätí sa mi vynára aj odpoveď, pretože v nefajčiarskej miestnosti je aj sociálne zariadenie, takže predpokladám, že majitelia nechceli, aby hostia z nefajčiarskej miestnosti museli ísť na WC do fajčiarskej zóny. Samozrejme, toto je len moja dedukcia. Aj napriek tomu, že ma viac oslovila práve druhá miestnosť, aj priestor, v ktorom sme sedeli my, bol pekný. Miestnosť je ladená v zemitých odtieňoch. Na sedenie sú použité hnedé pohodlné semišové kreslá a doplnené sú čiernym stolom. Zaujal ma výklenok, v ktorom boli vystavené kávy a vína. V tejto miestnosti nájdete aj detský kútik, čo dáva zmysel, keďže sa tu nefajčí. Nachádza sa tu aj malá vitrínka s rôznymi zákuskami a dezertmi. Priestor zútulňujú knihy, ktoré sú vyskladané v malom guľatom stolíku.

Čašník bol vo vedľajšej miestnosti, ale prišiel takmer hneď, ako sme si sadli. Preto musím vyzdvihnúť, že aj napriek tomu, že sú tieto dve miestnosti rozdelené, personál má všetko super zmapované. Jediné, čo ma takpovediac zarazilo, bolo, že čašník nedoniesol ponukový lístok a spýtal sa nás, či ho potrebujeme. Keďže sme v kaviarni dovtedy neboli, chceli sme si pozrieť ich ponuku. Tým pádom sa čašník musel pre nápojový lístok vrátiť do vedľajšej miestnosti. Ale kvitujem, že priniesol viac ponukových lístkov a nechal ich na príručnom stolíku, aby si mohli popozerať aj iní hostia. Čašník bol veľmi príjemný, ochotný a usmiaty.

Z ponuky sme si vybrali cappuccino v hodnote 2,10€. Lahodná chuť kávy ma veľmi milo potešila. Kávu servírujú značky Manuel Caffé. História tejto spoločnosti sa začala písať ešte niekedy v 50. rokoch 20. storočia, kedy istý Giuseppe De Giusti, začal pracovať v jednom podniku v meste Conegliono ako pražič kávy. Onedlho vytušil, že je čas urobiť veľmi dôležité rozhodnutie a s pomocou manželky otvorili svoju vlastnú pražiareň kávy s názvom Manuel Caffé. Ideou tejto spoločnosti je a vždy bude: Potešiť jazýček milovníkov kávy svojou jedinečnou kávou. Kávičku nám priniesli na striebornom podnose s pohárom vody a keksom. Čiže servírovaniu a ani samotnej káve nič nechýbalo. V ponuke majú naozaj široký výber kávy od Espressa, cez Caffé Latte Macchiato až po Flat white. Všetky kávy vám, samozrejme, pripravia aj v bezkofeínovom prevedení. Taktiež ponúkajú horúcu čokoládu, bielu čokoládu, nealkoholické a alkoholické nápoje, miešané nápoje, aperitív, destiláty, čaj Manuel porciovaný, čerstvý čaj, vína od slovenských, ale aj zahraničných dodávateľov a, samozrejme, si môžete dožičiť dezert podľa aktuálnej ponuky. Cieľom kaviarne Positivo je, aby sa ich zákazník aspoň nachvíľku zastavil, odsunul svoje starosti bokom a vychutnal si kúzlo okamihu pri dúšku obľúbenej kávy alebo drinku. A ja musím zhodnotiť, že sa im ich cieľ darí napĺňať veľmi dobre.

Adresa: Hviezdoslavova 484/6, 905 01 Senica

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7 – 22, Pia: 7 – 1, So: 8 – 1, Ne: 9 – 22

Positivo hodnotím: personál = 2, káva = 1, prostredie = 2

Positivo celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476cb520deda491d%3A0x217128e461228f62!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipP3l5zd-B-vkJTG5JofjoUOsUXhQAIuLluLcRHY%3Dw160-h160-k-no!5sKaviare%C5%88%20Positivo%20-%20Senica%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipP3l5zd-B-vkJTG5JofjoUOsUXhQAIuLluLcRHY&sa=X&ved=2ahUKEwisxbmmn9vnAhUVM8AKHcD6B_QQoiowE3oECBEQBg