Neviem či niekoho napadne ísť na letisko len tak. Bez letu. U nás v Prievidzi je letisko, kde lietadlá nelietajú. Teda nie tak ako v Bratislave. Tu u nás sú rôzne súťaže, súkromne lety a podobne. A dnes sme sa tam vybrali, keďže sú tam preteky vetroňov. A aby sme tam len tak nesedeli, tak sme si tam sadli na veľmi dobrú kávu. Teda ako ktorú. Ale o tom vám poviem viac nižšie. Tak poďme na to!

Kaviareň lomeno reštaurácia sa nachádza teda priamo na letisku. Otvorená je celoročne a nezáleží či je tam nejaká akcia alebo nie. Môžete tam ísť teda kedykoľvek. Čo je veľmi dobré, hoci sú dosť bokom a myslím si, že  tam veľa ľudí nechodí. I keď, tí, ktorí vedia, že to tam je a môžu tam ísť – tam chodia. Musíte prejsť z mesta cez také cesty, že máte pocit, že idete do rôznych firiem, ale sú tma super značky, takže nezablúdite. Majú tam aj parkovisko. Je to taká malička kaviareň a reštaurácia v jednom. Majú terasu a je spravená vlastne z jedného hangáru. Výhľad máte na pristávaciu dráhu, garáže. Záleží, kde si presne sadnete. Vonku sa nachádzajú aj preliezky, ktoré sú tematicky v téme lietadiel. Ale sú tam aj klasické. Všetko je robené v drevenom štýle – aj vonku, aj vo vnútri. Wecka sú nové, moderné.

Terasa je vysunutá von, vo vnútri máte okolo seba samé sklá, aby ste čo najviac videli. Takže výhľad je zo všadiaľ. Stoly sú drevené a pôsobí to na prvý dojem ako nejaká krčma. Ale v tom najlepšom znení. Doplnky a celý strop je zdobený s lietadlami. Majú tam aj plynovú pec, krb. Vo vnútri sa nachádza malý bar, ktorý môžete vidieť aj na fotke.

Obsluha – tak tam nás obsluhoval veľmi milý chlapec, ktorý bol aj zhovorčivý, takže sme si nakoniec dobre aj pokecali. Zvládol všetko, nepoplietol. Aj keď sme niečo potrebovali, tak nám poradili aj iní pracovníci kaviarne. Ale jeho som sledovala aj u iných stolov a bol ku každému naozaj veľmi milý. Takže hodnotím veľmi kladne.

Ponuka v kaviarni bola dosť veľká. Tým, že je to aj reštaurácia, tak ste mali na výber aj z bohatej ponuky jedál. Čo sa týka drinkov, kávy a rôznych iných tekutín, tak to máte na výber aj alko či nealko. Samozrejme, môžete si dať aj rôzne limonády. Kávy máte na výber tiež – je to zopár káv, taký základný výber. My sme vyskúšali hneď niekoľko…

Káva – my sme si teda dali štyri kávy. Jedná sa teda o tureckú kávu, tá bola super. Stála približne 90 centov. Potom sme si dali ľadovú kávu, tá bola taká, že hneď padala a nedržala tú šľahačku hore. Asi zle vyšľahané. Neviem. Expresso bolo dobré, taká klasika. A moje Latte bolo výborné. Akurát našľahané. Stálo klasicky 2,20. Dokopy sme platili 6 euro. Takže ceny absolútne pohode a vôbec to nie je nejako predražené vzhľadom na miesto.

Celkový dojem kaviarne lomeno reštaurácie je dobrý. Celkový dojem hodnotím teda kladne a dávam im jednotku. Odporúčam. Káva bola výborná, teda tá moja. Vzhľadom na to, že tá jedna bola taká horšia, tak hodnotenie zhoršujem na dva mínus. Obsluha to opäť zachraňuje a dostáva jednotku. Takže navštívte a skúste!

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Letisko+Prievidza,+Letiskov%C3%A1+8,+971+03+Prievidza/@48.7663484,18.5789681,15z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714dceaa91ed68d:0x1ed973f09edf429e!8m2!3d48.7673976!4d18.5889358

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKAVIAREŇ MIKA PRIEVIDZA
Ďalší článokConcept Coffee Roasters