September je pre turistiku ako stvorený. Preto sme sa aj my rozhodli stráviť predĺžený víkend vo Vysokých Tatrách. Počasie nám prialo, tak sme sa vychystali na túru. Nakoľko sme museli brať ohľad na všetkých účastníkov, vybrali sme sa na menej náročnú turistiku. Zo Starého Smokovca sme išli lanovkou na Hrebienok. Z Hrebienka sme pokračovali bezbariérovou cestičkou na Zamkovského chatu – 1475 m n. m. Táto vysokohorská chata leží v dolnej časti Malej Studenej doliny. Cestou sme obdivovali obrovský vodopád. Na spiatočnej trase sme sa zastavili na Rainerovej a Bilíkovej chate. Potom sme znova nasadli na lanovku a zviezli sme sa do Starého Smokovca. Neďaleko tejto lanovky sme objavili Cukráreň u Elišky. Keďže sme po turistike boli celkom unavení, rozhodli sme sa ísť k „Eliške“ na kávu a zákusok.

Cukráreň u Elišky sa nachádza priamo v Resorte Hrebienok. Ako som teda už naznačila, cukráreň nájdete v Starom Smokovci hneď pri pozemnej lanovke, ktorá smeruje zo Starého Smokovca na Hrebienok a zasa nazad. Cukráreň u Elišky je malá tradičná cukráreň. Pri vstupe do jej priestorov som zostala očarená. Táto cukrárnička je vskutku rozprávková a romantická. V letných mesiacoch sa môžu návštevníci cukrárne usadiť na terase s dreveným posedením. Lenže vnútorné priestory sú natoľko jedinečné, že človek jednoducho nevie odolať. Usadili sme sa na prekrásnom a pohodlnom mieste. Na prvý pohľad ma upúta obraz „Elišky“, ktorá je na obraze namaľovaná so šálkou, no to, čo pije zostáva záhadou. Na tanieriku je „Eliška“ vyobrazená v zmenšenej podobe. Tento obraz je maľovaný modrou farbou a pôsobí veľmi tajomne. Musím uznať, že celý interiér je štýlový. Priestor je pestrofarebný, je to pastva pre oči. Pri každom kúsku nábytku máte pocit, že je vyrábaný priamo na mieru a inde podobný kus nenájdete. Miestnosť perfektne dotvárajú drobné dekorácie, na ktorých si „Eliška“ dala obzvlášť záležať. Naozaj, neviem kam pozerať a čo prvé obdivovať. Nájdete tu obrazy, vankúše, lustre, lampy, sošky, šálky, vázy a veľa iného. Barový pult je kapitola sama o sebe a určite sa nedá jednoslovne opísať. Ako rád hovorí jeden môj známy: „Je to krása, ktorá nejde opísať slovami.“ Na tento pult by som sa vedela pozerať hodiny. Cukráreň by som právom nazvala, že je cukríková. Cukráreň u Elišky je raj pre deti, ale na svoje si prídu aj dospelí. Pre deti si „Eliška“ pripravila pekný detský kútik. Atmosféru v tejto cukrárni musíte jednoznačne zažiť.

Na stole okrem krásnej kytice ruží sme mali položený pútavý ponukový lístok. Chvíľku sme čakali na obsluhu, ale vzápätí sme pochopili, že táto prevádzka je bez obsluhy a musíme si ísť objednať k pultu. Celkom dlho trvalo, než sme sa dostali na rad. Nie však preto, že by bola obsluha pomalá, ale preto, že cukráreň bola preplnená turistami. Keď sme sa konečne dostali na rad, objednali sme si 2x cappuccino, pivo, kofolu, jogurtovú tortu a malinový rez. Platili sme rovných 13€, čo sa nám vzhľadom na lukratívnu polohu cukrárne ani nezdalo veľa. Obsluha bola milá a príjemná aj napriek tomu, že mali plné ruky práce. Káva, ako aj dezerty boli veľmi chutné. Kávu pripravujú značky EBENICA COFFEE. Čo ma prekvapilo je, že EBENICA COFFEE je slovenská pražiareň, ktorá vyrába jednu z TOP10 espresso káv Európy. V cukrárni u Elišky majú vlastnú výrobu domácich zákuskov, koláčov, tort, sušienok a medovníkov. Okrem vlastných výrobkov ponúkajú sortiment, pri ktorom si dávajú záležať na kvalite. V lete svoju ponuku rozširujú o zmrzlinu a v zime ponúkajú domáce škvarkové pagáčiky. Taktiež, v ponuke od „Elišky“ nájdete napr. odznaky, magnetky, pexeso. Súčasťou cukrárne sú tiež Suveníry, v ktorých si môžete zakúpiť peknú drobnosť z Vysokých Tatier. V cukrárni u Elišky sme si oddýchli, načerpali sme novú energiu a mohli sme pokračovať ďalej v našej ceste po Tatrách.

 

Adresa: Starý Smokovec 18095, 062 01 Vysoké Tatry – Starý Smokovec

 

Otváracie hodiny: Po – Ne: 9 – 19

 

Celkovo hodnotím Cukráreň u Elišky: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

 

Cukráreň u Elišky hodnotím známkou 1

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x473e23f12febeeb1%3A0xd31187f13cb90c46!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOxgUUIv5RT6JVI0B8KQcVZy6ymn7bMM824uEFg%3Dw284-h160-k-no!5zY3VrcsOhcmXFiCB1IGVsacWha3kgLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOxgUUIv5RT6JVI0B8KQcVZy6ymn7bMM824uEFg&sa=X&ved=2ahUKEwjwjbWq4-bkAhUUO8AKHXmuCcUQoiowE3oECA4QBg&cshid=1569236163304613

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokCafé & Restaurant Slavia
Ďalší článokLe Bar – EUROVEA