Café Štefánik je miesto, ktoré spája príjemné posedenie s históriou obce,v ktorej sa nachádza.  Ivanka pri Dunaji sa do dejín zapísala pádom lietadla generála Milana Rastislava Štefánika. Celá Kaviareň je venovaná spomienke na neho.  Priestor je pritom zameraný na detail a nič nieje zanechané náhode. Už pri vstupe do kaviarene je zrejmé, že majitelia sa s interiérom vyhrali. Ku kaviarni prislúcha veľká terasa s vyrezávanými sochami generála Milana Rastislava Štefánika. Disponuje množstvom zelene, čo navodzuje príjemnú atmosféru a to najmä počas letných mesiacov.

Aby som sa ale ešte vrátila k interiéru. Históriou tu dýcha takmer každý kút. Rekvizity, ktoré tu nájdete,  sa s citom dopĺňajú. Človek má chuť začať pátrať po minulých krokoch tohto významného človeka. Môžete tu nájsť napríklad repliku lietadla  a uniformy, poštové známky s jeho vyobrazením, mapu jeho ciest po svete . Kaviareň je opticky rozdelená do niekoľkých častí, čo navodzuje pocit súkromia. Môžete si vybrať posedenie na stoličkách, či pohodlnom gauči. Čo veľmi oceňujem, Štefánik je kaviareň, ktorá má príbeh. Nieje to len taká obyčajná kaviareň. Ak sem už raz zavítate, budete sa chcieť vrátiť.

Personál je vždy milý a ústretový. Vybudovaním malého detského kútika mysleli aj na tých najmenších hostí.Ja sem často zavítam či už na posedenie s priateľmi, alebo na rýchle pracovné stretnutie.  Vždy sa tu cítim dobre a pohodlne.

Čo sa ponuky týka je široká. Okrem bežnej ponuky káv Vám vždy ponúknu zaujímavú vychytávku, čo isto ocenia kávičkári fajnšmekri.
Káva je vždy čerstvá, voňavá a aromatická. Na svoje si prídu aj milovníci domácich  koláčov a zákuskov. Pokiaľ sa rozhodnete pre svoju šálku kávy pred príchodom do práce, na výber máte výhodné raňajkové menu. Záleží už len na Vás, či si ku svojej káve vyberiete croissant, müsli alebo toast.