Kaviareň, ktorá láka svojou jedinečnosťou:

V srdci historického mesta Trnava, na malebnej Divadelnej ulici, sa nachádza kaviareň a pekáreň Bábovka. Tento jedinečný koncept priláka každého, kto hľadá príjemné miesto na relax a vychutnanie si kvalitnej kávy a chutných dezertov. Za celým konceptom kaviarne stoja mladí manželia Denisa a Ondrej Štefánikovi. Ich láska k poctivým koláčom a dezertom, ako aj túžba po zmene životného štýlu, ich priviedla k myšlienke otvoriť vlastnú kaviareň. Bábovka je pre Denisinu rodinu symbolom domova a lásky. „Bábovka je môj obľúbený koláč od detstva, maminka mi mramorovú často piekla, ešte vo forme po prababičke. Stala sa tak pre mňa symbolom domova a lásky,“ spomína Denisa. Tento symbolický koláč sa stal inšpiráciou pre celý koncept kaviarne a dokonca starú formu na bábovku majú vystavenú na čestnom mieste v kaviarni.

Bábovkový koncept

Interiér kaviarne Bábovka je navrhnutý s dôrazom na eleganciu a jednoduchosť. Steny zdobia moderné umelecké prvky a dekorácie v podobe báboviek, ktoré sú harmonicky začlenené do celkového dizajnu. Hlavný bar je elegantne zariadený s lesklým povrchom a kvalitným kávovarom, ktorý dodáva priestoru profesionálny vzhľad. Veľké okná prinášajú dostatok prirodzeného svetla, čo dodáva miestnosti sviežosť a vzdušnosť. Sedenie je rozdelené do rôznych sekcií, pričom každá z nich ponúka pohodlné stoličky a malé stolíky ideálne pre dvojice alebo malé skupiny. Zvláštny dôraz je kladený na detaily, ako sú malé vázičky s kvetmi a sviečky na každom stole, čo pridáva na intímnosti a pohodlí. V kaviarni sa tiež nachádza vitrína s rôznymi druhmi dezertov a koláčov, ktoré sú krásne vystavené a lákajú zákazníkov svojím vzhľadom. Pred vstupom do kaviarne sa nachádza terasa, ktorá sa rozprestiera na Divadelnej ulici. Tento vonkajší priestor je zariadený s dôrazom na pohodlie a estetiku. Stolíky a stoličky sú kovové, čo dodáva terase moderný a elegantný vzhľad. Niektoré stolíky sú vybavené pohodlnými poduškami na sedenie, ktoré zvyšujú komfort. Nad stolíkmi sú rozmiestnené veľké slnečníky, ktoré poskytujú tienisté miesta počas horúcich dní, čo prispieva k pohodliu návštevníkov. Exteriér kaviarne je ozdobený rôznymi kvetinovými aranžmánmi a zelenými rastlinami v kvetináčoch, ktoré sú rozmiestnené po terase. Tieto rastliny nielen skrášľujú priestor, ale tiež vytvárajú príjemné a relaxačné prostredie. Vchod do kaviarne je označený veľkým nápisom „Bábovka café&bakery“ a vedľa dverí sa nachádza tabuľa s ponukou, ktorá láka okoloidúcich na ochutnávku miestnych špecialít.

Nielen bábovka

V kaviarni podávajú kávu od slovenskej pražiarne Coffeein, ktorá je známa svojou kvalitou a bohatou chuťou. Sortiment tvoria výrobky od lokálnych dodávateľov, čím kaviareň podporuje miestnych producentov. Raňajkové menu obsahuje čerstvé pečivo od miestnej pekárne, med od včelára a víno z lokálnych vinárstiev. V ponuke nájdete okrem rôznych druhov báboviek aj ďalšie tradičné dezerty ako smotanovú tortu, pudingový krém či gaštanové jazýčky, ktoré sú pripravované s vlašskými orechmi a rumovými hrozienkami. Pri našej návšteve sme si objednali cappuccino, ktoré bolo servírované v elegantných bielych šálkach s podšálkami. Cappuccino bolo pripravené s bohatou krémovou penou, ktorá bola dokonale našľahaná a mala príjemnú chuť. Okrem toho sme si dali aj limonády, ktoré boli servírované v štýlových sklenených pohároch s ľadom a slamkami. Limonády boli osviežujúce a plné prírodnej chuti, ideálne na schladenie počas teplého dňa. Celkový zážitok z podávania nápojov v kaviarni Bábovka bol veľmi príjemný a esteticky pôsobivý. Kaviareň Bábovka je miestom, kde sa spája tradícia s moderným dizajnom a láskou k poctivým dezertom. Toto jedinečné miesto v Trnave určite stojí za návštevu, či už si chcete vychutnať dobrú kávu, kvalitné dezerty alebo len stráviť príjemný čas v útulnom prostredí.

Adresa: Divadelná, 917 01 Trnava

Kaviareň Bábovka hodnotím: personál = 1, káva = 1-, prostredie = 1-

Kaviareň Bábovka celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kaviare%C5%88+B%C3%A1bovka&oq=Kaviare%C5%88+B%C3%A1bovka&aqs=chrome..69i57j0i22i30j0i512i546l4.1958j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8